Prawidłowy odwiert pod pompę

Prawidłowo wykonane odwierty do pomp gruntowych pozwalają na pozyskiwanie ciepła ze źródła, czyli gruntu. Są one konieczne dla funkcjonowania urządzania oraz powinno się je uwzględnić już na etapie montażu. Istotne znacznie ma zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy nimi, a także stosowanymi rurami w kształcie litery U. Wartość ta może być różna w zależności od zastosowanej długości sondy. Na co zwracać uwagę na etapie zamówienia?

Zamawiamy odpowiednie odwierty pod pompę

odwierty pod pompę biała podlaskaW kwestii odwiertów do pompy gruntowej ważną informacją będzie ich ilość. Ze względu na fakt, że statystycznie możliwe jest pozyskanie znacznej ilości energii dla pojedynczego odwiertu, co do zasady wystarczające są dwa do trzech wierceń. Dokładna wartość może zostać oszacowana przez doświadczonych specjalistów, odpowiedzialnych za montaż. Dzięki temu można uzyskać pewność, że została wywiercona właściwa liczba odwiertów. Jeżeli interesują nas odwierty pod pompę biała podlaska jest odpowiednim miastem do skorzystania z profesjonalnej usługi. Należy również pamiętać o znaczeniu odległości pomiędzy poszczególnymi odwiertami. Rury powinny zostać usadowione na głębokości od 40 do 150 metrów, przy czym przy długości poniżej 70 metrów odległość między nimi powinna wynosić 6 metrów. Natomiast w przypadku długości wynoszącej od 70 do 100 metrów, wartość ta wzrasta do 8 metrów.

Warto wiedzieć, że montaż gruntowej pompy ciepła nie wymaga uzyskania pozwolenia. Sprawy jednak inaczej wyglądają w odniesieniu do kolektorów, a na odwierty pompy gruntowej należy uzyskać pozwolenie. Jeżeli odwiert ma powstać na terenach górniczych, bądź poza nimi na głębokości powyżej 30 metrów, to konieczne jest sporządzenie oraz zaakceptowanie projektu w zakresie robót geologicznych. Dlatego warto korzystać z pomocy fachowców.