Profesjonalny zabieg trychologiczny

Włosy dla wielu kobiet są atrybutem kobiecości, o który systematycznie dbają. Oczywiście zawsze w modzie są piękne, zdrowe i zadbane włosy, które przeważnie nie są zasługą natury, a jedynie odpowiedniej pielęgnacji. Jednakże nie zawsze to wystarcza.

Kim jest trycholog?

zabieg trychologiczny toruńJeżeli mamy problemy skórne, to udajemy się do dermatologa, jeżeli natomiast mamy kłopot z włosami lub też skórą głowy, to powinniśmy się zapisać na wizytę do trychologa. Jest to specjalista od przeróżnych chorób związanych ze skórą głowy oraz samymi włosami. W Polsce ciągle Dość mało znany jest trycholog, choć każdego roku przyjmuje on tysiące pacjentów z najróżniejszymi problemami. Przeważnie zgłaszają się do niego pacjenci z nadmiernie wypadającymi włosami, a także z problemem łysienia. Jeżeli jest nam potrzebny specjalistyczny zabieg trychologiczny Toruń jest miastem w którym znajdziemy przynajmniej kilka gabinetu tego specjalisty. Wizyty w jego gabinecie nie są refundowane, zatem każdy pacjent musi samodzielnie pokryć jej koszty. Przeważnie sama wizyta, to koszt około sto – sto pięćdziesiąt złotych plus ewentualny koszt zabiegu. Udając się na wizytę do trychologa, z pewnością będziemy mieli wykonane podstawowe badanie skóry głowy za pomocą specjalnej kamery oraz będzie z nami przeprowadzony wywiad. Lekarz musi ustalić przyczynę problemu i dobrać skuteczna metodę leczniczą. W większości przypadków, diagnoza jak również wybór firmy leczenia, jest ustalone na wizycie, zatem można od razu zacząć działać.

Jeżeli zaczynają nam wypadać włosy i stan taki się utrzymuje przynajmniej od kilku miesięcy, to warto udać się na wizytę do trychologa. To jedyny lekarz, który może nam pomóc i zaradzić wielu problemom włosów i skóry głowy. Przeważnie wystarcza jedna – dwie wizyty.