Przeźroczyste naklejki ochronne na samochód

 

Lakierowanie samochodu farbami od najlepszych producentów samochodowych było dla niejednego kierowcy powodem do dumy. Lakiery takie miały o wiele lepszy wygląd, i zwykle nie wymagały polerowania by uzyskać niesamowity połysk na karoserii. Z drugiej strony, lakiery takie wymagały naprawdę dużo nakładu pracy i wielu preparatów, by utrzymać je w jak najlepszym stanie i ochronić przed wpływem otoczenia, gdyż zwykle były one dość delikatne.

Naklejki foliowe do ochrony karoserii

naklejki ochronne na autoIstniało wiele sposobów na ochronę karoserii samochodu, aczkolwiek większości klientów, posiadających wysokiej klasy lakier samochodowy, polecaliśmy oklejenie samochodu ochronną folią. Tego rodzaju naklejki ochronne na auto były niemal niezauważalne gołym okiem, gdyż ich powierzchnia była niemal doskonale przeźroczysta, dzięki czemu nie matowały powierzchni, ale również nie zmieniały wyglądu samochodu, gdyż same z siebie nie odbijały światła. Były one świetną ochroną karoserii gdyż chroniły powierzchnię od wpływu kwaśnego deszczu oraz promieni słonecznych, samemu będąc bardzo odporną na ich działanie, przez co lakier wyglądał jak nowy bardzo długo. Takie naklejki były również bardzo wygodne w używaniu, gdyż łatwo można było je czyścić, i nie wymagały żadnych specjalnych preparatów. Były one atrakcyjne dla każdego kierowcy, niezależnie od samochodu czy budżetu, gdyż nie kosztowały wiele. Pokrycie średniej wielkości samochodu kosztowało być może tyle, co butelka porządnego wosku do karoserii, a efekt był bardzo zadowalający. Mogła być również stosowana do każdego rodzaju samochodu. Kształt folii był wycinany z belki pod wymiar części karoserii, na której owa folia miała być naklejona. Samo klejenie zajmowało ledwie kilka sekund i mogło być wykonane w trakcie przerwy od innych napraw.

Raz zamocowane, naklejki trzymały się bardzo długo i były niesamowicie odporne na uszkodzenia, choć ich usunięcie również nie zajmowało więcej niż kilka sekund, gdy była taka potrzeba. Normalnie bardzo odporne na zerwanie, odchodziły od karoserii natychmiast po potraktowaniu ich specjalnym rozpuszczalnikiem, nie zostawiając żadnych śladów po kleju. Bardzo szybko stały się one popularnym dodatkiem do samochodu, zarówno wśród posiadaczy drogich samochodów sportowych, jak również zwykłych kierowców.