Przy sprzedaży nieruchomości warto skorzystać z pośrednika

kompleksowa i szybka sprzedaż nieruchomości - katowice

Rynek nieruchomości przeżywa dzisiaj ogromne zawirowania. Trudno jest nawet dokładnie podsumować wszystko to, co dzieje się aktualnie w tej branży. Pewne jest tylko to, że ogromnym powodzeniem cieszą się nieruchomości na rynku wtórnym. Pomimo rosnących cen takie nieruchomości i tak są tańsze od tych, które sprzedawane są przez deweloperów. Duży popyt na nieruchomości nie oznacza jednak tego, że możemy swoją nieruchomość sprzedać samodzielnie wystawiając w internecie ogłoszenie prywatne.

Kupujący nieruchomość chce ją dokładnie sprawdzić

kompleksowa i szybka sprzedaż nieruchomości - katowiceOsoby, które chcą kupić nieruchomość szukają jedynie takiej, którą mogą dokładnie zweryfikować i sprawdzić. Wiadomo, że dzisiaj ogromna ilość domów i mieszkań stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego. A kupujący chcą nabyć nieruchomość wolną od jakichkolwiek zobowiązań. I dlatego właśnie sprzedający nieruchomość na własną rękę mają małe szanse na końcowy sukces, czyli udaną transakcję sprzedaży. Prawda jest taka, że tylko i wyłącznie przy pomocy profesjonalnego pośrednika możliwa jest kompleksowa i szybka sprzedaż nieruchomości – Katowice to najlepszy przykład miasta, w którym pośrednicy mają naprawdę mnóstwo pracy. Tylko zaufana agencja nieruchomości, pośrednicy czy też biuro nieruchomości stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla sprzedających i kupujących. I to jest odpowiedź na nurtujące wielu ludzi pytanie – dlaczego tak trudno sprzedać mieszkanie wystawiając ogłoszenie prywatne? Właśnie dlatego, że kupujący mogą być pewni, że nieruchomość oferowana do sprzedaży przez biuro nieruchomości lub pośrednika jest przez niego dokładnie sprawdzona i zweryfikowana pod każdym względem. A najlepsi agenci nieruchomości prowadzą sprzedających i kupujących za rękę od początku do samego końca transakcji. I to jest właśnie powód, dla którego warto przy sprzedaży nieruchomości skorzystać z usług pośredników.

Większość pośredników nieruchomości pobiera prowizję jedynie od sprzedających, ale najlepsi pobierają opłatę również od kupujących. Dzielona prowizja dla agenta czy też biura jest najbardziej sprawiedliwą opcją, bo przecież z jego usług korzystają obie strony. I zarówno sprzedający jak i kupujący mogą czerpać wymierne korzyści z tego, że skorzystają z usług pośrednika lub biura nieruchomości.

Więcej na: https://www.max-house.pl/