Rośliny ogrodowe odstraszające komary

Wiosna i lato to czas, gdy wracają nielubiane przez większość osób komary. Hałasujące i gryzące owady często niejednego potrafią zdenerwować. Przesiadując w ogrodzie, szczególnie wieczorami, można doświadczyć ich towarzystwa. Czy istnieje sposób, by skutecznie je odstraszyć? Otóż tak – odpowiednie rośliny ogrodowe mogą pomóc.

Które rośliny wybrać?

rośliny ogrodowe sklep internetowyW letnie dni trzeba chronić się nie tylko przed słońcem, ale i również przed uporczywymi insektami. Różnego rodzaju świeczki, czy dźwiękowe odstraszacze niestety nie pomagają, dlatego warto zaopatrzyć się w naturalny środek na komary. Będą nim odpowiednie rośliny ogrodowe. Które z nich trzeba mieć, by zapomnieć o niechcianych sąsiadach? Istnieją drzewa, kwiaty, a także zioła, które wydzielają nieprzyjemny dla tych owadów zapach, dzięki czemu mniej chętnie pojawiają się na danym terenie. Jedną z takich roślin jest lawenda. Jej aromat kojąco wpływa na człowieka, ale na owady te działa zupełnie odwrotnie. Podobnie jest z aksamitką czy kocimiętką. Z ziół, które mogą przydać się zarówno w kuchni, jak i w ogrodzie, świetnie sprawdzi się bazylia, a także mięta. To bardzo proste, ale skuteczne rośliny ogrodowe Sklep internetowy lub stacjonarny to miejsca, w których bez problemu znajdziemy powyższe propozycje. Warto zaopatrzyć się w choć jedną z nich, gdyż mogą one być zbawienne dla przeciwników komarów. To wszystko sprawi, że każdy wypoczynek w ogrodzie będzie przyjemniejszy i odbywać się będzie bez nieproszonych, brzęczących gości.

Naturalnych sposobów na odstraszenie komarów jest wiele. Nie wszystkie jednak są skuteczne. Warto więc spróbować zasadzić w ogrodzie lub na balkonie kilka roślin, które z łatwością zniechęcą komary do przylatywania. W ten sposób ominiemy irytujące ugryzienia i brzęczenie, a relaks w na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy.