Suchy basen wypełniony piłeczkami

 

Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do rozwoju jest niezwykle ważne, szczególnie w pierwszych latach życia malucha. Wtedy jednak nasza pociecha bardzo wiele uczy się poprzez zabawę. Warto zachęcać swoje dziecko do aktywnego spędzania czasu, ponieważ taka zabawa pozwala na spożytkowanie energii. Nie zawsze jednak ma się możliwość zabrania dziecka na plac zabaw czy specjalną salę, na której można znaleźć najróżniejsze atrakcje dla maluchów. Co zrobić w takiej sytuacji?

Basenik z piłkami w pokoju malucha

piłki do suchego basenuBrak jakiegokolwiek placu zabaw w pobliżu, niesprzyjająca pogoda, chęć zrobienia czegoś przy domu – różne okoliczności mogą sprawić, że w danej chwili nie ma się możliwości zabrania dziecka np. na plac zabaw. Warto jednak zapewnić mu odpowiednią dawkę aktywnej zabawy w domu, aby się nie nudziło i mogło dać upust swojej energii. Zabawą, którą uwielbia wiele dzieci jest skakanie czy zjeżdżanie do basenu wypełnionego piłeczkami. Dlatego taka atrakcja cieszy się bardzo dużą popularnością we wszelkich salach zabaw, które przeznaczone są dla najmłodszych. Jednak wcale nie trzeba udawać się w takie miejsce, aby zapewnić dziecku podobną rozrywkę. Wystarczy w pokoju malucha ustawić mniejszą wersję takiego basenu, wykonaną np. z miękkiej pianki. Dzięki temu ma się pewność, że taka atrakcja jest bezpieczna dla naszej pociechy. Warto pamiętać, że różnokolorowe piłki do suchego basenu wykonane są z materiałów o odpowiednich atestach, dzięki czemu ich kontakt z dzieckiem jest dla niego całkowicie bezpieczny. Sprawienie maluchowi niespodzianki oraz postawienie takiego basenu w jego pokoju z pewnością go zachwyci. Taki prywatny plac zabaw to doskonały sposób na zapewnienie dziecku wielu godzin wspaniałej zabawy, która jest tak istotna w pierwszych latach życia. Dzięki temu popołudnia i wieczory nie będą nudne.

Suchy basen można kupić już w komplecie z piłeczkami, albo dokupić je osobno, jeżeli chce się np. wziąć ich większa ilość. Podczas zabawy dziecko z pewnością porozrzuca różnokolorowe kulki wokół, ale posprzątanie ich wcale nie jest trudne. Można również z tego zrobić zabawę dla malucha, dzięki czemu sam będzie chciał ogarniać swoje miejsce zabaw, aby wieczorem wszystkie piłeczki były na swoim miejscu. Taki basen to wspaniała atrakcja do pokoju dziecka.