Szkolenie na prawo jazdy

Statystyki pokazują, że najwięcej piratów drogowych jest w wieku poniżej dwudziestu pięciu lat. Młodzi ludzie często jeżdżą brawurowo i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, dlatego na drogach mamy dużo kontroli policyjnych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Im lepiej kursanci zostaną przygotowani do jazdy samochodem, tym bezpieczniej będzie na drodze.

Czego nauczy nas instruktor prawa jazdy?

nauka na prawo jazdy w KrakowieKursanci powinni być uświadomieni w kwestii zagrożeń jakie niesie ze sobą zbytnia prędkość, gdyż ona powoduje najwięcej wypadków. Jadąc z instruktorem, lub egzaminatorem, kursant musi prowadzić samochód zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jednak kiedy już sam jedzie, to tylko od niego zależy z jaką prędkością. Na kursie prawa jazdy instruktorzy w jasny i przystępny sposób przekazują całą swoją wiedzę na temat prowadzenia samochodu. Nauka na prawo jazdy w Krakowie jest prowadzona przez wiele Ośrodków Szkolenia Kierowców. Znajdują się one niemalże w każdej dzielnicy, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla nas. Obowiązkowe trzydzieści godzin wystarcza większości kursantom, aby nauczyć się jeździć. W czasie kursu, instruktor nauczy nas płynnie poruszać się samochodem i niewyczuwalnie zmieniać biegi, oraz delikatnie z wyczuciem hamować. Ważne jest wyczucie sprzęgła, gdyż od niego zależy, czy będziemy mogli jeździć bez nieprzyjemnych szarpań. Parkowanie jest czynnością, z którą mają problem nawet kierowcy, którzy jeżdżą już wiele lat, dlatego tak ważne jest poświęcenie temu manewrowi odpowiednią ilość czasu. Istnieją trzy sposoby na zaparkowanie pojazdu i wszystkie musimy umieć, gdyż na egzaminie trzeba będzie je zademonstrować. Ważne jest wyczucie samochodu i tego jak dużo miejsca potrzebujemy, aby zaparkować. W trakcie jazdy z instruktorem, najczęściej kierujemy niewielkim samochodem, takim samym jak na egzaminie, albo bardzo podobnym. 

Nie każdy instruktor jest dobrym nauczycielem, więc jeżeli chcemy mieć pewność, że nauczy on nas wszystkich niezbędnych umiejętności, to przed wyborem szkoły jazdy, najlepiej poszukać opinii w internecie na jej temat. W Krakowie na wyznaczenie terminu na egzamin do prawa jazdy, trzeba czekać około dwóch tygodni, bo jest bardzo dużo kursantów przystępujących do niego.