Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?

detektyw

Usługi biur detektywistycznych bardzo często w Polsce są niedoceniane, podczas gdy pomoc wykwalifikowanych detektywów w wielu sytuacjach może okazać się nieocenione. Co zatem o biurze detektywistycznym i jego usługach warto wiedzieć i w jakich sytuacjach opłaca się korzystać z ich pomocy? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w tym artykule. 

Prywatny detektyw – co wato wiedzieć?

Prywatny detektywAnalizując artykuł na portalu prawo.gazetaprawna.pl można dojść do wniosku, że praca detektywa zasadniczo polega na zbieraniu informacji, które z różnych przyczyn istotne są dla jego klienta. Najczęściej informacje te są potrzebne w różnego rodzaju sprawach sądowych, czy to o charakterze karnym czy też majątkowym. Bardzo często detektywi także zbierają informacji odnośnie niewierności partnerów, co bardzo często jest dowodem w trakcie spraw rozwodowych. Prywatni detektywi obecnie są zatrudniani nie tylko przez osoby fizyczne, ale także i coraz częściej są oni na usługach firm. Sprawdzają oni wiarygodność finansową potencjalnego partnera handlowego. Dość powszechne jest także sprawdzanie wiarygodność osób zgłaszających się do ubezpieczalni. Sama praca detektywa jak już wspomnieliśmy polega na zbieraniu informacji, jednak należy wiedzieć, że nie należy ona do łatwych, a co za tym idzie ze nie każdy nadaje się do jej wykonywania. Osobę wykonująca zawód detektywa powinny charakteryzować takie cechy jak:

Ważne jest także i to by był on dobrze zaznajomiony z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które obecnie stanowią fundament pracy detektywa. W czym zatem może pomóc nam detektyw i w jakiej sytuacji jego pomoc może przynieść nam wiele korzyści?

Rozwody – a usługi detektywistyczne

RozwodyW Polsce najczęściej jednak z usług detektywa korzystają osoby, kóre to są w trakcie rozwodu lub też się do niego przygotowują. W jaki sposób może nam detektyw pomóc przy rozwodzie? Przede wszystkim może on zgromadzić dowody, które mogą być podstawą dowodową przy rozwodzie z orzeczeniem o winie. Takie rozwody jak powszechnie wiadomo nie należą do łatwych, dlatego koniecznie jest posiadanie niezbytych dowodów, jak i świadków, którzy naszą wersje wydarzeń potwierdzą. I to własnie kwestią pozyskania dowodów zajmuje się tu detektyw. Może on nam dostarczyć takie dowody jak zdjęcie, nagrania wideo oraz audio. Zaletą wynajęcia prywatnego detektywa w takiej sytuacji jest fakt, że będzie on pracował całkowicie dyskretnie i przy zastosowaniu odpowiednich metod, a co za tym idzie pozyskać odpowiednie materiały będzie mu zdecydowanie łatwiej niż nam samym na własną rękę, tym bardziej jeśli współmałżonek spodziewa się po nas takiego działania. Ważne jest jednak to by wybrać tutaj właściwe biuro świadczące usługi detektywistyczne. Warto zatem sprawdzić czy ma ono doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw, ile takich spraw już prowadziło oraz jak długo działa na rynku i jakie ma opinie byłych klientów.

Weryfikacja stanu finansowego dłużnika – a usługi detektywistyczne

usługi detektywistycznePomoc detektywa może okazać się także nieoceniona w  takich obszarach jak windykacja i ustalenia majątkowe. Jeśli mamy problem z odzyskaniem swoich należności warto skorzystać z usług biura detektywistycznego. Detektyw sprawdzi, jak wyglądają konta bankowe dłużnika, jakie ma on nawyki finansowe, jaki jest stan jego ruchomości i nieruchomości. To wszystko pozwoli nam określić jaki jest rzeczywisty stan finansowy i czy rzeczywiście nie jest on wstanie należności spłacać. Dostarczone przez detektywa dowody w postaci zdjęć czy wydruków sprawią, że kancelaria adwokacka prowadzące sprawę o spłatę należności będzie miała większe pole manewru i łatwiej będzie jej uzyskać sądowy nakaz spłaty. Weryfikacja stanu finansowego nie jest dla detektywa szczególnie trudnym zadaniem, jednak i tu do wyboru firmy detektywistycznej należy podejść z dużą rozwagą i sprawdzić jakie ma ona doświadczenie.

Nowa usługa biur detektywistycznych – filmowanie dronem

filmowanie dronemW ostatnim czasie w ofercie biur detektywistycznych pojawiają się nowa usługa, którą jest filmowanie dronem. Czy opcja ta ma jakieś zastosowanie dla nas i w jakich sytuacjach może się ona okazać opłacalna? Zasadniczo usługa ta pozwala na wykonanie nagrań czy też zdjęć w trudno dostępnych miejscach, przy czym należy zaznaczyć, że wykorzystanie drona może być także dość ograniczone. Zależeć będzie to od warunków pogodowych, znajomości terenu, tego kto ma być obserwowany, itd. Niemniej filmowanie dronem daje pewne nowe możliwości, jednak usługa ta nie powinna być dla nas priorytetem przy wyborze biura detektywistycznego, choć nie zaszkodzi by biuro taką usługę świadczyło.

Podsumowanie

Sytuacji w których warto skorzystać z usług biura detektywistycznego jest w dzisiejszych czasach całkiem sporo. Co więcej pomoc doświadczonego detektywa może okazać się w wielu przypadkach nieoceniona, należy jednak wiedzieć, na co przy jego wyborze zwracać uwagę.