Wizerunek jest kluczowy

Wizerunek to ważny element biznesowych spotkań, a w zasadzie to przygotowań do nich. To, jak wyglądasz, może mieć decydujące znaczenie na przykład dla twojej wiarygodności. Często dzięki odpowiedniemu wizerunkowi udaje się nawet podpisać duży kontrakt.

Pamiętaj o dress codzie

szkolenia dress codeSukces zależy między innymi od wizerunku. Powtarza to wielu ekspertów, dlatego warto zadbać o to, jak się prezentujemy. To ważne podczas rozmowy o pracę, negocjacji biznesowych czy przyjęcia firmowego lub spotkania z kontrahentem. Trzeba pamiętać, by na przykład odpowiednio się ubrać. Odpowiednio do obowiązującej okazji. Przecież wiadomo, że nie pójdziesz na ważną konferencję w t-shircie. Prawidłowy dobór stroju jest jeszcze trudniejszy wtedy, gdy współpracuje się z przedstawicielami odległych i różnych od naszej kultur, na przykład z Azji. Czasem istnieje obawa, że nieodpowiednie ubranie może urazić naszego kontrahenta i podpisanie umowy będzie utrudnione. Na szczęście w obecnych czasach wiele specjalistycznych firm organizuje szkolenia dress code, podczas których prezentowane są zasady ubierania się w różnych sytuacjach. Warto z nich skorzystać i dowiedzieć się, na co w kwestii odzieży można sobie pozwolić na co dzień,  a na co wyjeżdżając do Japonii. W czasie tego typu spotkań można poznać wiele zasad i potem uniknie się wpadek. Przy okazji będzie szansa dowiedzieć się wielu rzeczy na temat innych kultur i tradycji. Jeśli chodzi o zasady panujące w konkretnej firmie, to również zdarza się, iż w firmowym regulaminie zawiera się informacje o dress codzie panującym w biurze.

W tym ostatnim przypadku najczęściej są to ujednolicone stroje, co znacznie ułatwia codzienne przygotowania do wyjścia do pracy. Szefowie przedsiębiorstw zdają sobie sprawę, że wizualne wrażenie jest niezwykle ważne dla klienta. Dlatego często także pracownikom przedstawia się zasady dress code.