Wizyty w biurach projektowych w Krakowie

Wykupiliśmy dużą działkę za miastem. Całe życie mieszkaliśmy w centrum, w bloku na dziesiątym piętrze. Zamarzyliśmy sobie z żoną duży ogród wokół naszego nowego domu. Dlatego postanowiliśmy kupić dużą działkę pod Krakowem. Po zakupie musieliśmy pomyśleć jak będzie wyglądał nasz dom.

Do którego biura projektowego w Krakowie pójść?

biura projektowe krakówWybraliśmy się z żoną do kilku najbliższych jakie wyszukaliśmy. Dzięki wyborowi na podstawie bliskości położenia uniknęliśmy poruszania się samochodem w bardzo ruchliwym od kilku lat mieście. Chcieliśmy zaoszczędzić sobie nerwów i mieć spokojną głowę podczas przecież tak ważnego wyboru. Nie staliśmy w żadnym korku i przejechanie trasy zajęło nam niewiele czasu. Wszędzie spotkaliśmy się z miłym przyjęciem i fachową obsługą. Mogliśmy zapoznać się z szeroką ofertą. Jak na biura projektowe Kraków zrobił na nas dobre wrażenie. Nie mieliśmy sami pomysłu jak nasz dom miałby wyglądać. Ile pomieszczeń i pokoi miało by się w nim znajdować. Ważne dla nas było żeby koszt budowy nie był duży. Może powinien to być niewielki dom. Z drugiej jednak strony chcieli byśmy się czuć w nim w miarę komfortowo. Po rozmowach z pracownikami biur i wyjaśnieniu jakie są nasze oczekiwania zaproponowano nam zapoznanie się z projektami domów drewnianych. Ze względu na to, że materiał konstrukcyjny – czyli drewno – w wypadku budowy takiego domu jest tańszy. W folderach znaleźliśmy wiele ciekawych projektów. Były w nich domy parterowe, piętrowe, bliźniacze oraz szeregowe. Koszty realizacji projektów okazały się być dla nas przystępne.

Dzięki temu, że wybraliśmy się do kilku krakowskich biur projektowych mogliśmy porównać masę projektów. W końcu podjęliśmy decyzję. Postanowiliśmy wybrać jedną z wersji domów parterowych. Koszt orientacyjny budowy nie przekraczał dwustu tysięcy złotych. Taki budżet był w sam raz dla nas i spłata zaciągniętego kredytu na budowę domu nie powinna być dla nas finansowym obciążeniem. Projekt domu za nami i już zaczęliśmy myśleć jak powinien wyglądać ogród wokół domu.