Wkrętarka, która nadaje się do płyt gipsowych

Ponad osiemdziesiąt procent domów w Polsce ma nierówne ściany. Nie jest to widoczne, ponieważ kładzie się na nich płyty gipsowe. Są estetyczne, a także bardzo praktyczne. Trzeba jednak do nich podchodzić z należytą ostrożnością, najlepiej korzystając z dedykowanego dla płyt gipsowych sprzętu. Do tego typu elektronarzędzi na pewno zaliczymy wkrętarki, które nie powodują żadnych pęknięć, ani naruszenia jakości materiału.

Wkrętarka do płyt gipsowych

profesjonalna wkrętarka do płyt gipsowychRóżnica tej wkrętarki od zwykłej jest bardzo duża. Mianowicie chodzi o prędkość, z jaką porusza się wkręt przed wkręceniem. Jest większa, aby móc bez przeszkody umocować płytę na ścianie bądź stelażu. Profesjonalna wkrętarka do płyt gipsowych nie narusza ich, ponieważ prędkość wkręta jest tak duża, że od razu wchodzi on w gips. Dodatkowo osoba nią pracująca nie używa do tego siły. Elektronarzędzie z odpowiednim naciskiem mocuje w płycie kołek lub wkręt. Często taka wkrętarka służy do innego rodzaju wkrętów, również przy płytach. Sprzęt jest polecany przez pracowników zajmujących się wykończeniami wnętrz. Jego zaletą jest to, że bardzo ułatwia pracę pracownika, a dodatkowo chroni przez zniszczeniami materiałów budowlanych. Wkręt wkręcany tym sprzętem nie wystaje poza poziom płyty, dlatego po zagipsowaniu tego miejsca nie ma żadnego śladu. Powracając do obrotów, wyjaśnijmy sobie, ile razy wkręt obraca się wokół własnej osi podczas gdy korzystamy ze zwykłej wkrętarki. Suma ta wynosi dwieście osiemdziesiąt obrotów. W sprzęcie dedykowanym dla płyt gipsowych zamiast dwustu osiemdziesięciu, jest trzysta dziewięćdziesiąt. Różnica widoczna gołym okiem. Najczęściej te wkrętarki działają na akumulator, ale jeśli komuż zależy na tradycyjnym kablu, znajdziesz też takie modele w sprzedaży, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Bardzo praktyczne urządzenie, wykorzystywane na wielu budowach.

Cena, jaką zapłacisz za tą wkrętarkę całkowicie się zwróci w okresie krótszym niż miesiąc. Po prostu większość prac budowlanych wewnątrz budynku wiąże się z przymocowaniem do ściany, bądź stelaża płyty gipsowej. Są one aktualnie najlepszymi produktami na rynku, które faktycznie poprawiają estetykę wnętrza i pozwalają dokładniej je pomalować lub wytapetować. Na pewno miałeś już nie jeden raz okazję pracować z tym materiałem, więc wkrętarka będzie konieczna.