Własna księgowość czy biuro rachunkowe?

Firmy, które decydują się na zatrudnienie księgowego na pełny etat, podkreślają, że najważniejsze jest dla nich poczucie bezpieczeństwa i tego, że osoba odpowiadająca za finanse firmy znajduje się w budynku firmowym. Mamy wtedy bardzo szybki przepływ informacji i doskonale wiemy, jak wyglądają sprawy związane z podatkami oraz rozliczeniem firmy. Jednak kiedy prowadzimy działalność, to zdecydowanie lepiej jest korzystać z usług księgowych, które są znacznie tańsze niż zatrudnienie na pełny etat.

Co posiadają profesjonalne biuro rachunkowe we Wrocławiu?

rachunkowość we WrocławiuKiedy decydujemy się na rachunkowość we Wrocławiu, to mamy pewność wysokiej jakości usług oraz zagwarantowane bezpieczeństwo, ponieważ firma taka posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilne. Wtedy na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych lub niekorzystnych rozliczeń księgowego możemy wnioskować o wypłatę odszkodowania. Korzystanie z biura rachunkowego pomaga nam również oszczędzać mnóstwo czasu, ponieważ samodzielnie musielibyśmy przeznaczać kilka albo kilkanaście godzin na rozliczenie naszej firmy. Dodatkowo, kiedy korzystamy z usług biura księgowego, to mamy również dostęp do wsparcia ekspertów z księgowości oraz podatków, a także otrzymamy fachową pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Kiedy działamy na rynku lokalnym i mamy bardzo mało dokumentów do rozliczenia to warto korzystać z małego biura rachunkowego, w którym będziemy prowadzić księgowość za bardzo niewielkie pieniądze. Dodatkowo korzystając z usług księgowych na terenie naszego miasta, możemy szybko dostarczyć dokumenty do rozliczenia, aby wszystko było udokumentowane w odpowiednim terminie. W dzisiejszych czasach najpopularniejsza jest księgowość online, ponieważ możemy bardzo szybko przesłać dokumenty do rozliczenia i nie musimy wychodzić z biura. Pozwala to na zaoszczędzenie kolejnych cennych minut lub nawet godzin.

Niestety, ale zatrudnienie wykwalifikowanego księgowego na pełny etat to koszt dla firmy co najmniej w wysokości 5000 zł miesięcznie. Natomiast wynajęcie biura rachunkowego będzie nas kosztować nawet 10 razy mniej i wszystko zależy od tego, ile dokumentów mamy do rozliczenia w ciągu miesiąca. Outsourcingowanie księgowości oraz rozliczania podatków to najlepsza forma na zyskanie dodatkowego czasu rozwój biznesu.