Bukowina idealnym ośrodkiem wypoczynkowym

Góry są idealnym miejscem na wakacje praktycznie o każdej porze roku. Górskie wędrówki są równie urokliwe jesienią, co wiosną lub latem. Zimą, zaś, czeka nas w górach zimowe szaleństwo na stokach narciarskich. Polscy turyści najliczniej odwiedzają oczywiście Tatry. Góry te są nie tylko najwyższe w kraju, ale też najbardziej malownicze i posiadające największą ilość szlaków turystycznych. Wśród najchętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych jest oczywiście Zakopane, jednak nie każdy lubi tłumy.

Nocleg w Bukowinie dla lubiących spokój

noclegi BukowinaZakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, jednak patrząc po tym, jak wielu turystów odwiedza to miejsce latem, można by śmiało stwierdzić, że jest to całoroczna turystyczna stolica. Wybierając się do Zakopanego musimy się liczyć z tym, że będą tu tłumy ludzi. Osoby, które wolą ciszę i spokój powinny nastawić się raczej na rezerwacje noclegów w pobliskich miejscowościach, położonych u podnóża Tatr, ale nie będących tak obleganymi. Do jednej z najpopularniejszych miejscowości obok Zakopanego należy Bukowina Tatrzańska. To tutaj znajduje się jeden z najatrakcyjniejszych w tym rejonie aquaparków oraz ciekawe trasy narciarskie. Jak chodzi o noclegi Bukowina ma bardzo duży wybór pensjonatów, bardzo urokliwych, ale też niedrogich. Z racji swojego położenia- z dala od zgiełku Zakopanego, Bukowina posiada bardzo atrakcyjną ofertę noclegową. Miejsce to spodoba się na pewno osobom starszym oraz tym, którzy szukają wyciszenia i stałego kontaktu z naturą. Widoki rozpościerające się z okien większości pensjonatów zapierają dech w piersiach. Bukowina Tatrzańska jest miejscowością polecaną głównie na zimę, ze względu na dużą ilość tras narciarskich, ale latem czy o innej porze roku turyści również znajdą tutaj coś dla siebie. Turystów nie brakuje tutaj praktycznie przez cały rok. Mimo tego, że Bukowina jest dość sporym ośrodkiem wypoczynkowym, to jednak jest o wiele spokojniejsza od Zakopanego.

Jak myślimy o wakacjach w Tatrach to oczywiście pierwszą miejscowością jaka przyjdzie nam do głowy będzie Zakopane. Jednak nie każdy lubi zgiełk i tłumy ludzi. Dlatego chętnie odwiedzane są również miejscowości położone niedaleko Zakopanego. Jedną z nich jest Bukowina Tatrzańska odwiedzana nie tylko zimą, ale też latem. Jest tutaj spokojnie, w miarę tanio a z okien pensjonatów rozpościerają się malownicze widoki.