Dlaczego warto mieć ziemiankę?

Tradycyjne rozwiązania często zastępowane są nowoczesnymi. Zazwyczaj jest to krok do postępu, ale są rzeczy, które warto posiadać. Zastanów się, ile osób na swojej działce posiada ziemiankę. Na szczęście coraz więcej, ponieważ ludzie zauważają, że tego typu piwnica ma dużo atutów i wiele razy się przydaje. Przykładów do tego jest bardzo dużo, dlatego nie ma sensu podawać wszystkich. Wystarczy tylko kilka z nich, aby przekonać do ziemianki.

Atuty posiadania ziemianki

piwnica ziemiankaWyobraź sobie, że w ziemiance zawsze panuje idealna temperatura. To daje możliwości, które warto wykorzystać. Piwnica ziemianka świetnie spełnia funkcję spiżarki. Nie musisz w niej chować tylko przetworów. Zmieścisz tam spokojnie nawet ziemniaki, a także przechowasz przez dłuższy czas świeże owoce oraz warzywa. Jest to idealne miejsce do przetrzymywania wina, ponieważ wilgoć jest na odpowiednim poziomie, a ziemia dookoła działa jak termos. Korzystając z tego ciekawego prawa fizyki, można łatwo wysunąć wniosek, że fajnie jest siedzieć w takiej piwnicy podczas upałów. Uwierz mi, że są ludzie, którzy w okresie najwyższych temperatur organizują sobie hamaki wewnątrz ziemianki i w nich śpią. Często w lipcu i sierpni kupujemy wodę mineralną na zapas. Aby była zimna można ją również schować do tego miejsca. Gromadzić w niej można różne rzeczy, nawet niezwiązane z pożywieniem. Mój znajomy od lat w ziemiance przechowuje rower oraz motocykl. Takie piwniczki łatwo zaaranżujesz, robiąc z nich naprawdę ciekawe miejsce. Wystarczy, że ściany i podłoga zostanie wyłożona kamieniami, a także podłączysz prąd i możesz tam zaprosić gości. Uwierz, że obiad lub kolacja w takim miejscu robi wrażenie i możesz spróbować chociażby w rodzinnym gronie. Poza tym wykopanie ziemianki nie kosztuje fortuny, jest tańsze niż postawienie drewnianego garażu.

Takie atuty wystarczyły, abym sam przekonał się o tym, jak dobrze mieć jest ziemiankę. Sprawdza się dobrze jako spiżarka, a gdy nie ma już w niej jedzenia, przetrzymuje tam rower. Ziemianka znacznie zwiększa estetykę ogrodu, jeśli jest ciekawie zaaranżowana. Do jej zbudowania nie potrzebne Ci są zezwolenia budowlane, dlatego nie ma problemu z formalnościami. Jeśli bardzo Ci zależy, to będziesz potrzebował dwóch rąk i łopaty, a reszta to kwestia czasu.