Do czego służy odbojnik do drzwi?

 

Często zdarza się, że otwierając zbyt szeroko lub gwałtownie w drzwi uderza się w pobliskie meble lub ścianę. To również częsty problem przy małych dzieciach. Można jednak zapobiec uszkodzeniom zarówno drzwi, jak i wyposażenia wnętrz dzięki stoperom drzwiowym. W asortymencie sklepów znajdziemy odbojniki w różnych wzorach i formach, dostępne do montażu podłogowego lub ściennego. 

Kiedy przydają się odbojniki do drzwi zewnętrznych?

odbojnik do drzwi zewnętrznychOdbojniki drzwiowe to elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdym domu, biurze czy hotelu. Pomagają zapobiec uszkodzeniom skrzydeł drzwiowych i uderzeniom klamki w ścianę bądź meble. Szczególnie przydatne będą w pokojach, w których drzwi są otwierane do wewnątrz. Stopery drzwiowe są również dobrym rozwiązaniem dla drzwi zewnętrznych. Zamawiając odbojnik do drzwi zewnętrznych otrzymuje się zestaw montażowy, na który składa się wkręt z kołkiem rozporowym lub kotwa do betonu. Stopery do drzwi na zewnątrz sprawdzą się świetnie w przypadku silnego wiatru, chroniąc drzwi przed uderzeniem w balustradę lub elewację budynku. Mogą być wykonane z różnych tworzyw: aluminium, stali, tworzywa sztucznego bądź gumy. Co więcej, odbojniki występują też w wielu opcjach montażowych, np. wolnostojące, przykręcane czy samoprzylepne. Ostatnie lata przyniosły również rozwój w zakresie ich wzornictwa. W sklepach można kupić odbojniki drzwiowe o kształcie walca, słupa, klina czy grzybka. Rosnącą popularnością cieszą się przezroczyste, silikonowe odbojniki na drzwi, które są ledwo zauważalne i świetnie pasują do łazienek.

Odnowione elewacje nie muszą zostać poobijane, kiedy zainwestuje się w odbojniki drzwiowe. Zapobiegają one niekontrolowanym uderzeniom drzwi spowodowanym przez wiatr lub nieuwagę. Dzięki szerokiej gamie modeli i materiałów można idealne dopasować stopery drzwiowe do wystroju wnętrza lub koloru elewacji budynku. Pozostaje decyzja — przykleić je na ścianę przy przykręcić do podłogi.