Rozkładany stół w stylu kolonialnym

prostokątne stoły kolonialne rozkładane

Urządzenie własnego mieszkania od zawsze było moim marzeniem. Miałam nadzieję, że uda mi się stworzyć takie wnętrza, które każdego dnia będą mnie inspirować oraz zachwycać. Zapoznałam się więc z charakterystyką wielu różnych stylów, by wybrać taki, który mi się po prostu najbardziej podoba. Decyzja była dla mnie nieco trudna, ponieważ sporo ciekawych rozwiązań wpadło mi w oko. Postanowiłam więc połączyć kilka elementów, tworząc oryginalne aranżacje.

Stół kolonialny z rozkładanym blatem

prostokątne stoły kolonialne rozkładaneTworząc poszczególne aranżacje starałam się kłaść największy nacisk na praktyczność pomieszczeń. Niektóre z nich łączą więc funkcjonalność kilku – na przykład kuchnia połączona z jadalnią. Właśnie od tego pomieszczenia zaczęłam tworzenie aranżacji. Po wybraniu mebli kuchennych nadszedł czas na urządzenie części będącej miejscem do spożywania posiłków. Bardzo spodobały mi się prostokątne stoły kolonialne rozkładane. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym stylem, więc postanowiłam nieco o nim poczytać. Jego początków można szukać właśnie w czasach kolonialnych, od czego powstała jego nazwa. Wielka Brytania wysyłała swoich urzędników w najróżniejsze zakątki świata, między innymi do Afryki oraz Azji. Transport angielskich mebli na tak dużą odległość był jednak bardzo drogi, a w innych warunkach pogodowych takie meble niszczały bardzo szybko. Zaczęli więc oni korzystać z usług lokalnych rzemieślników, którzy wykonywali meble na zamówienie. Bardzo często łączyły one cechy stylu angielskiego z elementami lokalnej sztuki. Wykonywane były z masywnego drewna, które jest bardzo charakterystycznym elementem stylu kolonialnego. Ciemne barwy można połączyć z jaśniejszymi dodatkami – takie kontrasty od razu zwracają uwagę. Wybrałam rozkładany stół, ponieważ na co dzień nie potrzebuję zbyt wiele miejsca. Chcę mieć jednak możliwość przyjęcia większej liczby gości.

Nie spodziewałam się, że znajdę taki ciekawy styl, który od razu mi się spodoba. Większość elementów w moim mieszkaniu jest dosyć klasyczna. Ten prosty styl jest jednak przełamywany oryginalnymi elementami w stylu kolonialnym. Dzięki temu całość jest ciekawa, ale nie przytłacza w żaden sposób. Drewniane meble poza pięknym i eleganckim wyglądem mają jeszcze jedną zaletę – są trwałe oraz wytrzymałe.

Więcej na: https://www.bella-decor.pl/