Drewniane łóżko o wymiarach 140×200

W sklepach mamy dostępne różne rodzaje łóżek jednoosobowych, dwuosobowych, a nawet trzyosobowych sof rozkładanych. Niektóre są w jednej części nierozkładane, a inne składają się, aby w ciągu dnia pozostawić więcej wolnej przestrzeni dla domowników. Wybór właściwego zależy tylko od naszych wymagań.

Dobre łóżko powinno być z drewna

łóżko drewniane 140x200Młode małżeństwa wybierają wielkie łoża dwuosobowe, które są bardzo wygodne i komfortowe, ale zajmują dużo miejsca, więc aby je posiadać, musimy mieć oddzielną sypialnię, w której je zmieścimy. W małych mieszkaniach, częstym rozwiązaniem są łózka, albo sofy rozkładana, które w ciągu dnia pełnią funkcję siedziska w salonie, a w nocy stają się łóżkiem dla domowników, lub przybyłych gości. Jeżeli mamy duży dom, to możemy sobie pozwolić na duże, jednoosobowe łóżka dla gości wykonane z naturalnych materiałów. Łóżko drewniane 140×200 centymetrów jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie jest ani za wąskie ani za szerokie. Z idealnie dobranym materacem, będzie stanowiło komfortowe miejsce do spania. Długość łóżka 200 centymetrów, jest optymalna, ponieważ nawet bardzo wysoki mężczyzna się na nim wyśpi. Drewniane łóżka są najbardziej wytrzymałe i pasują niemalże do każdego wnętrza, wystarczy je pomalować na ulubiony kolor i zabezpieczyć specjalnym impregnatem przed zarysowaniami. Możemy znaleźć łóżko jednoosobowe w rozmiarze dziewięćdziesiąt centymetrów na dwieście, ale ono będzie mało wygodne, bo uniemożliwia swobodne przewracanie otyłej osobie.

Kluczowym czynnikiem w wyborze drewnianego łóżka, jest surowiec z jakiego zostało ono wykonane. Najlepsze jest drewno lite bukowe, lub sosnowe. Świerki również się nadadzą, ale są mniej wytrzymałe. Takie miejsce do spania będzie nam służyć przez długie lata i przetrwa kolejne pokolenia.