Elementy napędu elektrycznego

Napęd elektryczny w aucie to niezwykle ważny podzespół. W jego skład wchodzą różne elementy. Zalicza się do nich na przykład układ zasilający. Jest on odpowiedzialny za przekształcanie energii elektrycznej z sieci w taką, którą dostarczana jest bezpośrednio do silnika maszyny. Innym elementem jest oczywiście silnik elektryczny, będący odpowiedzialny za powstanie energii mechanicznej za pomocą elektrycznej. Warto jeszcze pamiętać o urządzeniach pędnych. Dzięki nim do urządzeń roboczych doprowadzana jest energia mechaniczna prosto z silnika. Elementem napędu elektrycznego są także urządzenia sterowania i automatyki. Napęd może być sterowany wyłącznie w ten sposób. 

Zalety solidnego motoreduktora walcowego

solidny motoreduktor walcowyNapęd elektryczny nie może funkcjonować bez motoreduktora. Są trwale zintegrowane z przekładnią mechaniczną i urządzeniami takimi jak: sprzęgło, czy hamulec. Dodatkowo, solidny motoreduktor walcowy zajmuje znacznie mniej miejsca, niż układ napędowy w rozproszeniu. W motoreduktorze wszystkie części składowe mają miejsce pod jedną obudową. Połączone są ze sobą na zasadzie segmentów. Te dwie cechy są największymi i najbardziej docenianymi zaletami. W zależności od rodzaju występującej przekładni wyróżnia się motoreduktory walcowe, płaskie, stożkowe, ślimakowe oraz planetarne. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane są walcowe. Są one wysoce wydajne pod względem energetycznym. Ponadto mogą być łączone w różne konfiguracje oraz poddawane myciu. W ofercie producentów znajdują się rozwiązania klasyczne, innowacyjne i uniwersalne. Wersje klasyczne są zawsze sprawdzonej jakości.

Wysoce istotnym aspektem związanym z mototreduktorami jest również fakt ich łatwej, nieskomplikowanej konserwacji. Ogromnym ułatwieniem jest zastosowanie gładkiej powierzchni, która nie nastręcza trudności podczas jej czyszczenia. Najbardziej istotne znaczenie ma to w przypadku miejsc, gdzie na pierwszym miejscu jest wymóg zachowania ponadprzeciętnej czystości. Przykładem może być przemysł farmaceutyczny lub spożywczy. Zachowanie optymalnych parametrów dotyczących wydajności zapewnia natomiast obudowa wykonana z żeliwa, bądź aluminium. W drugiej opcji zminimalizowane jest ryzyko pokrycia rdzą. Mimo to, wielu producentów ma w swojej ofercie również urządzenie ze specjalną powłoką zapobiegającą ewentualnym uszkodzeniom.