Lekki rower szosowy Vento

Wśród rowerów szosowych, które znajdują się w asortymencie produktów firmy Kross, znajdziemy rowery cechujące się różnymi funkcjonalnościami. Oczywiście, w zależności od zaawansowania funkcji danego sprzętu, będzie on cechował się odpowiednio wysoką ceną. Jeśli szukamy roweru szosowego z wysokiej półki, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na serię Vento.

Cechy roweru Vento 2.0

kross vento 2.0W serii rowerów Vento produkowanych przez firmę Kross znajdziemy kilka modeli, które różnią się między sobą funkcjonalnością i konkretnymi parametrami. Na uwagę osób, które poszukują dobrej jakości roweru szosowego, na pewno zasługuje rower Kross Vento 2.0. Jest to rower, który charakteryzuje się niezwykle niską wagą, która wynosi niecałe dziesięć kilogramów. W przypadku rowerów szosowych lekkość sprzętu często okazuje się decydująca, jeśli chodzi o wyniki, jakie możemy przy jego pomocy osiągać. Firma Kross zadbała o to, by rower szosowy był lekki, ale jednocześnie wytrzymały, wykorzystując do stworzenia jego konstrukcji stop aluminium, który jest odporny na zniekształcenia. Dzięki temu, nawet jeśli zdarzy się wypadek, zniszczenie konstrukcji roweru będzie niezwykle trudne. Rower szosowy powinien charakteryzować się również odpowiednią estetyką. Z tego też względu w przypadku Vento 2.0 zadbano o to, by wszystkie spawy, dzięki którym możliwe było stworzenie konstrukcji ramy, były wygładzone, a sama rama pokryta farbą odporną na odpryski.

Rower Vento 2.0 został skonstruowany w taki sposób, by łatwe było zachowanie na nim równowagi nawet w momencie, gdy kolarz podejmuje pościg lub ucieka przed grupą innych zawodników. Z tego powodu jest to rower chętnie wybierany przez kolarzy trenujących w zespołach, którym zależy na osiąganiu możliwie jak najlepszych wyników czasowych.