Nowoczesny preparat do czyszczenia kominków

Domowe kominki są ciągle bardzo popularnym elementem wyposażenia w prywatnych domach czy nawet w lokalach gastronomicznych lub biurach. Wielu posiadaczy kominków chwali sobie możliwość spokojnego relaksu przy zapalonym kominku, toteż są one ciągle poszukiwanym wyposażeniem, zwłaszcza te które mają nowoczesną konstrukcję, aczkolwiek klasyczny wygląd.

Chemia do czyszczenia wnętrza kominka

preparat do usuwania sadzy z kominkaKominki oczywiście z czasem brudzą się, a na ścianach gromadzi się sadza, osad spalinowy oraz kurz. Muszą być więc czyszczone regularnie, by zachować nie tylko ich wygląd, ale zapobiec zatykaniu się przewodów, i tworzenia się nieprzyjemnego zapachu, który powstaje właśnie z ciągłego nagrzewania osadów spalinowych. Zwykłe domowe preparaty do czyszczenia nie bywają jednak zbyt skuteczne w usuwaniu osadów z wnętrza kominka, zwłaszcza przypalonej sadzy. Próby czyszczenia wnętrza kominków zwykłymi preparatami do czyszczenia zazwyczaj kończą się nadmiernym wysiłkiem i niekoniecznie dobrym efektem. Właściciele kominków polecają więc preparat do usuwania sadzy z kominka do zastosowań profesjonalnych, który od niedawna został wprowadzony do sprzedaży, i niemal od razu okazał się niesamowicie skuteczny w czyszczeniu dowolnego rodzaju kominków, zarówno domowych jak i tych używanych w lokalach użytkowych i gastronomicznych. Preparat ten jest bardzo silny, i po aplikacji natychmiast rozpuszcza sadzę i osady ze ścian kominka, zwłaszcza jeśli jest to kominek z metalowym wkładem. Po kilkunastu minutach można bez większego trudu użyć standardowych środków czyszczących do usunięcia ściągniętych osadów. Należy przy tym uważać i stosować odpowiednie rękawice, gdyż preparat jest drażniący ze skóry z racji bardzo dużego stężenia silnych substancji drażniących i żrących.

Przy prawidłowym zastosowaniu takiego środka, nawet najbardziej zaniedbane wsady kominkowe czy wnętrza kominków kamiennych mogą być bez problemu przywrócone do idealnego stanu. Są one dostępne w sklepach i marketach budowlanych, oraz u producentów kominków, którzy często mają także chemikalia do zabezpieczania i konserwacji wnętrza kominków czy czyszczenia kanałów odprowadzających dym. Nie należą do szczególnie drogich, toteż w wielu przypadkach zamawiane są w dużych ilościach, z racji skuteczności.