Pomysł na ciekawą sesję ślubną

sesja ślubna

Podczas przygotowań ślubnych większość par jest tak zaabsorbowana organizacją wesela i elementów gwarantujących dobrą zabawę gościom, że nie myśli o równie istotnym elemencie ślubnych przygotowań jakim jest fotograf. Również i na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za to jakie wspomnienia zachowamy z tego tak ważnego dla nas dnia, w związku z tym zdecydowanie nie można lekceważyć tego aspektu i zostawiać go na ostatnią chwilę, albowiem odnalezienie odpowiedniego fotografa, a także znalezienie miejsca na wyjątkową sesję ślubną zajmuje sporo czasu i wymaga poświęcenia temu tematowi trochę więcej uwagi.

Dobry fotograf to dobra fotografia ślubna

fotograf ślubnyZdecydowanie nie każdego kto ogłasza się fotografem możemy nazwać dobrym fotografem ślubnym, albowiem osoba wykonująca zdjęcia na zlecenia według www.szerokikadr.pl powinna posiadać odpowiednie cechy którymi są:

Najpopularniejsze miejsca na sesję ślubną

weseleSą w Polsce miejsca szczególnie popularne na sesje ślubne. Należą do nich południe i północ naszego kraju. Wiele osób szukając romantycznego miejsca na sesję ślubną decyduje się na urokliwy krajobraz nadmorskich miasteczek i piaszczystych plaż. Chętnie w tym celu odwiedzane są także wydmy w Łebie przypominające piaski pustyni. Drugim urokliwym miejscem są z pewnością nasze polskie góry. Jest to opcja dla wszystkich miłośników przyrody. Piękny krajobraz gór Karpackich, Sudeckich i Świętokrzyskich stanowi idealne tło fotografii ślubnej, również starówki miast górskich o nietypowej architekturze i wyjątkowym klimacie dają szansę na wykonanie oryginalnej sesji. Zdecydowanie pięknym miastem na niezwykłe zdjęcia jest Kudowa znajdująca się w sąsiedztwie Narodowego Parku Gór Stołowych. Kudowa Zdrój ma także bogaty w nietypową dla naszego klimatu roślinność jak opuncja, agawy, kaktusy Park Zdrojowy dzięki czemu bez wyjazdu za granicę możemy stworzyć egzotyczne tło zdjęć. Równie popularnym miejscem co krajobraz gór i morza gdzie odbywa się fotografia ślubna jest kraina jezior czyli Mazury obfitująca w różne gatunki zarówno fauny jak i flory, a także mnóstwo urokliwych krajobrazów.

A może starówka w Toruniu?

starówka w ToruniuFanom klimatycznych ciasnych, wyłożonych kamieniami uliczek Włoch zdecydowanie polecić można Toruń. Przepiękna starówka w Toruniu daje wiele możliwości. Idealnie odnajdą się tutaj fani zabytków gotyckich w które miasto to obfituje, są to jedne z najstarszych na ziemiach polskich. Ponadto mury obronne okalające starówkę są najstarszymi budowlami obronnymi, zaś kościół Mariacki nazwano najwybitniejszy osiągnięciem budownictwa sakralnego gotyku. Toruń zatem to idealne miejsce nie tylko na sesję ślubną ale i późniejszą wycieczkę. Według informacji z www.torun.pl miasto nie tylko pełne jest zabytków, ale także urokliwych parków z fontannami i pomnikami przyrody. Oszałamiająca jest także nadwiślańska panorama Torunia, cudownie oświetlona wieczorem dzięki czemu zdjęcia można wykonać zarówno w słoneczny dzień jak i o zachodzie słońca. Z pewnością Toruń jest miejscem godnym polecenia na fotografię ślubną.

Nietypowo za granicą

starówka w ToruniuNiektórzy przeznaczają natomiast na sesję ślubną sporą część budżetu ślubnego i decydują udać za granicę z fotografem by tam wykonać niepowtarzalną sesję ślubną. Najczęstszymi kierunkami są romantyczne miejsca typu Francja, Włochy, Grecja bądź też bardziej egzotyczne jak Dominikana, Kuba czy Bali. Dużą popularnością wśród zagranicznych miejsc na sesję ślubną cieszą się również Egipt i Turcja. Każde z tych miejsc zawiera zarówno wiele ciekawych i niespotykanych w naszym kraju krajobrazów, a także mnóstwo zabytków historycznych słynnych na cały świat. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że jednocześnie wyjazd możemy traktować jako naszą wycieczkę na miesiąc miodowy. Jednak liczy się to także z kosztami przejazdu, noclegu i wyżywienia dla dodatkowej osoby czyli fotografa w związku z czym cena znacząco wzrasta. Poza tym z pewnością konieczność wyjazdu za granicę również będzie inaczej liczona przez fotografa niż standardowa usługa sesji na miejscu.

Podsumowując temat

Pomysłów na sesję ślubną jest tak wiele jak wielki jest świat. Jedni marzą o bajkowej na tle starego zamku, inni o urokliwym i odosobnionym miejscu, któremu towarzyszą romantyczne krajobrazy. Jedni wolą sesję w pomieszczeniu inni w plenerze. Z pewnością miejsc nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.