Jak wygląda budowa myjni samochodowej?

Posiadanie własnego samochodu to prawdziwa wygoda – na co dzień możemy w komfortowych warunkach dotrzeć do pracy, zaś w wolnym czasie równie komfortowo dostaniemy się do odległej miejscowości, w której chcemy spędzić urlop. Codzienna eksploatacja samochodu sprawia jednak, że wymaga on odpowiedniej pielęgnacji – spaliny i zanieczyszczenia osadzają się na karoserii, a tym samym lakier traci dawny blask. Dlatego też koniecznością stają się regularne wizyty na myjni samochodowej.

Czy opłaca się założyć taki biznes?

Budowa myjni bezdotykowejCiągłe zapotrzebowanie na usługi myjni samochodowej sprawia, że z pewnością jest to opłacalny biznes – jeżeli więc chcemy spróbować swoich sił w tej branży, określmy najpierw koszt budowy myjni. Musimy wziąć pod uwagę koszt wiat, ilość planowanych stanowisk, ilość maszyn i urządzeń. Budowa myjni bezdotykowej przyniesie nam zysk, jeśli biznes otworzymy w dobrej lokalizacji – najpierw zorientujmy się więc, czy w pobliżu nie ma już drugiej myjni, która zabierałaby nam klientów.

Pierwszy krok

układania kostkiMając już teren w dobrej lokalizacji, powinniśmy zadbać o jego wybrukowanie… Kostka brukowa jest najlepszym podłożem pod myjnię, gdyż jej czyszczenie jest niezwykle proste – zazwyczaj wystarcza jedynie silny strumień wody. Plamy z oleju można usunąć ciepłą wodą z detergentem, na przykład zwykłym płynem do naczyń. Według www.budnews.pl kostka brukowa wydaje się więc dobrą opcją – z tego rozwiązania skorzystało już wiele myjni w Toruniu. Układanie kostki brukowej można przeprowadzić samodzielnie lub powierzyć to zadanie specjalistom. Decydując się na usługi firmy budowlanej, mamy pewność, że wszystkie etapy prac zostaną przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem. Firmy budowlane z Torunia proponują kompleksowe układanie kostki brukowej, a więc:

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu?

Wyposażenie myjniNa wyposażeniu nie powinniśmy oszczędzać – dobrej jakości maszyny i urządzenia z pewnością posłużą przez długie lata mimo intensywnej eksploatacji. Również akcesoria i detergenty powinny być jak najlepsze, aby skutecznie usuwać każdego rodzaju zabrudzenia. Wyposażenie myjni powinno obejmować maszyny samoobsługowe, które składają się z systemu filtracji wody (dzięki niemu nie powstaną plamy ani osady na umytym samochodzie), systemu wyrównującemu ciśnienie i nowoczesnych systemów elektronicznych, które monitorują proces mycia oraz pozwalają na utrzymanie jego stałych parametrów. Nie może zabraknąć także wrzutników monet i żetonów. Wyposażenie myjni bezdotykowej powinno umożliwiać przeprowadzanie podstawowego mycia, ale i woskowania oraz nabłyszczania.

Myjnia ręczna

Wyposażenie myjniWedług artykułu na portalu biznesowym www.biznes-firma.pl jeżeli w naszej myjni znajduje się także stanowisko do mycia ręcznego, tu również powinniśmy zadbać o jak najlepsze sprzęty. Przyda się przede wszystkim odkurzacz do myjni samochodowej. Wybierając odkurzacz, zwróćmy uwagę na to, czy jego zbiornik na śmieci został wykonany ze stali nierdzewnej – to ważne, gdyż kierowcy bardzo często używają odkurzacza nie tylko do pozbywania się suchych zanieczyszczeń, ale także na przykład do zbierania błota z dywaników. Wilgoć mogłaby spowodować korozję zbiornika zanieczyszczeń w odkurzaczu – unikniemy tego, jeśli wybierzemy właśnie odkurzacz ze stali nierdzewnej. Istotny przy odkurzaczu do myjni samochodowej jest też system automatycznego podciągania węża – wróci on na swoje miejsce nawet wtedy, kiedy zostanie niedbale porzucony przez użytkownika. Propozycje producentów odkurzaczy do myjni samochodowej obejmują urządzenia jedno- lub dwustanowiskowe. Wśród urządzeń samoobsługowych nie powinno zabraknąć także maszyny do czyszczenia tapicerki, do prania dywaników, trzepaka do dywaników oraz suszarki stacjonarnej. Przyda się także kompresor powietrza, który pozwoli na sprawdzenie ciśnienia w oponach i umożliwi ich napompowanie. Wszystkie urządzenia powinny odznaczać się prostą, intuicyjną obsługą, aby nie sprawiać problemu żadnemu kierowcy. Nie zapominajmy także o akcesoriach – szczotkach, gąbkach, ściereczkach do szyb i lusterek.

W kwestii podsumowania tematu

Jak widać, przy budowie myjni powinniśmy pamiętać o wielu sprawach – z pewnością na wyposażeniu nie warto oszczędzać: dobry sprzęt będzie mógł być eksploatowany bez przeszkód przez długi czas. Dokładne umycie samochodu i wyczyszczenie wszystkich jego elementów – dzięki wysokiej jakości urządzeń i akcesoriów – sprawi, że klienci, zadowoleni z usługi, wrócą do nas ponownie, gdy ich pojazdy znów będą potrzebowały odświeżenia.